INTÉZKEDÉSI TERV

A NYÍRKARÁSZI VÁCI MIHÁLY ÁLTLÁNOS ISKOLÁBAN A JÁRVÁNYÜGYI KÉSZENLÉT IDEJÉN ALKALMAZANDÓ ELJÁRÁSRENDRŐL

2020/2021. tanév

1. Az intézmény látogatása

Ø  Az intézményünk munkájában egészséges, tüneteket nem mutató tanuló, dolgozó vehet részt.

Ø  A szülők értesítsék az iskolát, hogyha gyermeküknél tüneteket észlelnek, gondoskodjanak orvosi vizsgálatról.

Ø  Intézményben való benntartózkodás csak az ott dolgozók és a tanulói jogviszonnyal rendelkezők számára lehetséges.

Ø  A szülők hivatalos ügyeiket lehetőség szerint telefonon vagy e-mailben intézzék!

Ha a személyes megjelenés nem mellőzhető, az iskola épületében a járványügyi

szabályok (maszkviselés, kézfertőtlenítés, távolságtartás) kötelező.

Ø  Az épületbe ügyintézés céljából belépő személyekről nyilvántartás készül (név, belépés időpontja)

Ø  Az iskola bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt biztosítunk az intézménybe látogatók részére, annak használatára figyelmeztető táblával hívjuk fel a figyelmet. Az intézménybe érkezéskor, étkezések előtt és után minden belépő alaposan mosson kezet vagy fertőtlenítse a kezét (a gyerekek, tanulók esetében inkább javasolt a szappanos kézmosás).

Ø  A fertőtlenítő takarítás során kiemelt figyelmet kell fordítanunk a kézzel gyakran érintett felületek (padok, asztalok, székek, az ajtó-, ablakkilincsek, korlátok, villany- és egyéb kapcsolók, informatikai eszközök (billentyűzet, monitor, egér, egérpad stb.), mosdók csaptelepei, WC lehúzók, stb.) valamint a padló és a mosható falfelületek vírusölő hatású szerrel fertőtlenítésére kerüljenek. Ennek elvégzéséhez tanítási időben 1 takarító folyamatosan az intézményben tartózkodik.

Ø  A tanítási nap végén az alsó tagozatosok az első, a felsősök a hátsó kijáratnál távoznak az épületből. A 7-8. o. és a 3-4. o. jelző csengőkor indulhat haza, hogy a kijáratnál elkerüljük a torlódást.

2. Oktatás, rendezvények

Ø  Az osztálytermekben lehetőség szerint gondoskodunk a tanulók lazább elhelyezéséről. Tantermekből vándorlás (osztálycsere) minimalizálása. Tanteremcsere csak a csoportbontásos, ill. fizika-kémia órákon történik.

Ø  A pedagógusnak ajánlott tanítás közben is 1,5 méteres távolságot tartani.

Ø  A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.

Ø  A testnevelési órákat az időjárás függvényében szabad téren tartjuk. A feladatok elvégzése során a pedagógus betartatja a 1,5 m védőtávolságot.

Ø  Az alsós tanulók az osztálytermükben öltöznek át a testnevelés órákra.

Ø  Tanítás előtti és óra közi sorakozás: Az alsó és felső tagozat külön sorakozik, távolságtartás kijelölésével. Szünetekben az alsó tagozatos tanulók a salakos pályán, a felsőtagozat tanulói a bitumenes pályán tartózkodnak. Eső esetén, a folyosókon elkülönítve oldjuk meg a tartózkodást. A 11. 12. 3. teremben lévő tanulók a régi épület folyosóján tartózkodhatnak. A 2. 3. 4.-es terem tanulói földszinti folyosón lehetnek. Az 5. 6. tanteremben tanulók az 1. emeleti folyosón tartózkodhatnak. A 7.8. 9.10.-es teremben lévők a 2. emeleti folyosón, a testnevelés órán résztvevők a tornaterem előtti folyosón tartózkodhatnak.

Ø  Az étkezéseket úgy szervezzük, hogy az osztályok keveredése elkerülhető legyen, sorban állás esetén a védőtávolság betartható legyen.

Ø  Az első tanítási napon, 1. órában a személyi higiénia alapvető szabályairól a tanulók korosztályuknak megfelelő szintű tájékoztatást kapnak az osztályfőnököktől (köhögési etikettet: papír zsebkendő használata köhögéskor, tüsszentéskor, majd a használt zsebkendő szemetes kukába dobása és alapos kézmosás, esetleg kézfertőtlenítés).

Ø  Intézményünk dolgozói nagy figyelmet fordítanak a rendszeres szellőztetésre.

Ø  Az intézmény honlapján és a hivatalos Facebook–oldalán, valamint a KRÉTA rendszer felületén is tájékoztatjuk a szülőket az aktuális változásokról.

Ø  A hagyományosan megtartott iskolai programjainkból csak azokat szervezzük meg, melyek esetében a járványügyi szabályok betartását garantálni tudjuk.

Ø  A nevelőtestületi értekezleteket az iskola ebédlőjében tartjuk, ahol a távolságtartás biztosított.

Ø  A szülői értekezleteket osztályonként eltérő időpontban, a járványügyi előírások                       (távolságtartás, kézfertőtlenítés, maszkviselés) megtartásával szervezzük.

3. Fertőzés gyanúja az intézményben

Ø  Egy helyet biztosítunk az elkülönítésre, ha vírusfertőzés gyanúja merülne fel. A beteg gyermek felügyeletét ellátó személynek kesztyű és maszk használata kötelező. A beteg gyermek szüleit azonnal értesítjük.

Ø  A szülők elérhetőségét a KRÉTA rendszerben naprakészen tartjuk, az estleges változásokat folyamatosan frissítjük.

Ø  A gyermek az iskolába – hasonlóan más megbetegedésekhez – kizárólag orvosi igazolással térhet vissza, melyet az intézmények el kell fogadnia, azt saját hatáskörben nem bírálhatja felül.

Ø  Ha a szülő kéri - orvosi dokumentáció alapján- a krónikus betegséggel küzdő tanuló esetén a hiányzást igazoltnak kell tekinteni.

Ø  A hiányzást napi szinten kell vezetni a KRÉTA rendszerben.

Az intézkedési terv az EMMI köznevelésért felelős helyettes államtitkára által kiadott VIII/5305-1/2020/KOHAT iktatószámon kiadott Intézkedési tervvel együtt érvényes.