EFOP-3.1.5

EFOP-3.1.5 A TANULÓI LEMORZSOLÓDÁSSAL

- lemorzsolódás elleni küzdelmet támogató területi szolgáltató rendszer fejlesztése

- 300 intézmény (alap- és középfokú) és az ezekben tanuló veszélyeztetett célcsoport komplex fejlesztése (kiválasztásukat a projektben végrehajtandó kutatás fogja biztosítani, a kiválasztás alapja a végzettség nélküli iskolaelhagyás korai előrejelző rendszeréhez adott szempontok érvényesítése, illetve az országos kompetenciamérésekben való alulteljesítés jelenti, a kiválasztás szempontjai közé tartozik a más projekttől való lehatárolás is)

- lemorzsolódás elleni szervezeti és ágazati, területi és helyi együttműködések kialakítása

- 100 intézményben (alap- és középfokú) deszegregációs fejlesztés végrehajtása (ezek kiválasztása már megtörtént egy, az EMMI által elvégzett előzménykutatásban)

- lemorzsolódás elleni küzdelem támogatása módszertani fejlesztésekkel, tartalmakkal és azok közzétételével történik. A módszertani tudástár és tudásmegosztás támogatása, az EFOP-3.1.2 fejlesztéseivel összehangolva valósul meg.