3. Sporttábor 2014. május 23-24.

Péntek reggel nagy izgalommal gyülekeztünk az iskola hátsó udvarán. Végre begördült a busz és 8:00 órakor útnak indultunk Sátoraljaújhelyre.

Vidám utazás után 9:30-kor megérkeztünk szálláshelyünkre. A faházak elfoglalását követően ismertettük a gyerekekkel a nap programját.

A délelőtti órákban futóversenyt rendeztünk külön a lányoknak és a fiúknak. Először közösen bemelegítő tornát végeztek, majd lefutották a bemelegítő kört. Nagy várakozással álltak a startvonalra a gyerekek. Ünnepélyes eredményhirdetéskor az első 3 helyezettet éremmel jutalmaztuk.

Délben jóízűen megebédeltünk, majd ismét buszra szálltunk. Úticélunk a bobpálya volt. A gyerekek sokszor lecsúszhattak és a közben készült fényképeket emlékként eltehették.

Visszaérkezésünk után kispályás focimérkőzéseken szurkolhattunk a csapatoknak. Kemény küzdelmek után jólesett a pizza vacsora.

18:00 órakor kényelmes cipőket húzva útra keltünk, hogy megnézhessük a csodálatos Megyer-hegyi Tengerszemet. Kellemes időben, szép tájakat látva félórás gyaloglással elértük a hegy lábát. Meredek lejtőn kapaszkodtunk fel a csúcsra, ahol csodaszép látványban részesülhettünk. Madárszóval kísért sétánkat jókedvvel, vidáman tettük meg.

Szabad foglalkozás keretén belül a gyerekek ping- pongoztak, fociztak, trambulinoztak és élménybeszámolót tartottak. 2300 órakor mindenki nyugovóra tért.

Másnap a 7:00 órai ébresztő után egy frissítő reggeli tornával folytattuk a tábori életet. A finom és bőséges reggelit követően ismertettük az aznapi programot.

Több kilométert tettünk meg, hogy felérkezzünk a várva- várt kalandparkhoz. Két csoportra osztottuk a gyerekeket és miután a túravezető beöltöztette őket, elindulhattak a nagy kalandra. A program után mindenki hófánkozhatott.

Élményben gazdagon tértünk vissza állomáshelyünkre. Az ízletes ebéd után rendet raktunk a faházban és összecsomagoltunk.

14:45 - kor búcsút intettünk ideiglenes otthonunknak és hazaindultunk. Negyed ötkor érkeztünk meg iskolánk elé, ahol a szülők izgatottan vártak bennünket. A két napos sporttábor sok- sok élménnyel gazdagította tanulóinkat.

Pályázathoz